בונוס ביוגרופ (TASE: BONS)  הינה חברת ביוטכנולוגיה המפתחת טכנולוגיה חדשנית וייחודית להנדסת רקמת עצם למטרת ייצור שתל עצם חי – בונופיל (BonoFill), לשיקום חסרי עצם בעצמות הגפיים והלסתות.

טיפול לחולים בנגיף הקורונה (COVID-19): בונוס ביוגרופ הצטרפה למאמץ העולמי בחיפוש אחר טיפול לחולים בנגיף הקורונה – מזנקיור (MesenCure) הינה תרופה חדשנית, מבוססת תאים, אשר פותחה במיוחד לטיפול בסערת הציטוקינים בחולי קורונה הסובלים מדלקת ריאות.

גיוס חולים לניסויים קליניים

ניסויים קליניים

התוויה אורטופדית - שיקום חסר עצם בעצמות הגפיים:

באוגוסט 2017 הודיעה חברת בונוס ביוגרופ על השתלה ראשונה של שתל עצם אנושי חי שגודל מחוץ לגופו של המטופל והושתל לזרועו כחלק מניסוי קליני לשחזור חסר עצם קריטי בהתוויה אורטופדית.

בונופיל נבדק כעת בניסוי קליני שלב I/II כשתל עצם הניתן להזרקה בהתוויה אורטופדית לשיקום חוסרים בעצמות הגפיים.

כירורגית פה ולסת - שיקום חסר עצם בלסתות:

חברת בונוס ביוגרופ החלה ניסוי קליני שלב I/II להערכת הבטיחות והיעילות שתל העצם בונופיל, למילוי חוסרי עצם בלסתות.

  

 

 

 

בונוס ביוגרופ – על החברה ומוצריה

בונוס ביוגרופ הינה חברה ביוטכנולוגית המיישמת טכנולוגיה חדשנית לפיתוח טיפולים מבוססי תאים.

מוצרי הדגל של החברה:

בונופיל – שתל עצם מותאם אישית המהונדס מתאי המטופל לשיקום חסרי עצם. השתל מותאם במיוחד לצרכים הביולוגיים, הפיזיים והקליניים של כל מטופל.

מזנקיור בונוס ביוגרופ הצטרפה למאמצים העולמיים למאבק במגפת הקורונה COVID-19, ומפתחת טיפול תאי מתקדם לטיפול במצוקה נשימתית מסכנת החיים שנגרמת כתוצאה מהמחלה.

בונופיל - שתל עצם מהונדס מתאי המטופל

בונופיל (BonoFill) הינו שתל עצם מהונדס הניתן בהזרקה, מותאם אישית ומיועד לשחזור חוסרי עצם הנגרמים על ידי טראומה ומחלות עצם שונות. בונופיל הינו שתל עצם שגודל במעבדה מתאים שמקורם ברקמת השומן של המטופל, שהתקבלה בהליך פשוט של שאיבת שומן. לאחר הפקתם, מועברים התאים לגידול על גבי נשאים מינרלים טבעיים במערכת גידול תלת ממדית ייחודית. שתל העצם הינו בעל הרכב תאים ייחודי המותאם לצרכים הביולוגיים, הפיזיים והקליניים של המטופל, ואף מיועד לטיפול בחוסרי עצם גדולים ומורכבים. בונופיל נועד לשחזר עצמות ללא סיכון לדחיית רקמות וכשל כירורגי.

Image

שתל העצם מכיל תערובת ייחודית של תאים מזנכימליים (mesenchymal stromal cells) ותאים בוני עצם (אוסטאובלסטים) המקדמים בניית עצם חדשה ומפרישים מגוון גורמי גדילה המעורבים בגיוס תאים מהרקמה הבריאה שמסביב לאזור ההשתלה, כמו גם יצירת כלי דם חדשים, לקידום אופטימלי של תהליך שיקום העצם.

תהליך הייצור של שתל העצם אורך כשבועיים בלבד, החל בקבלת רקמת השומן ועד למוצר המוכן להשתלה.

ניסוי קליני ראשון של בונופיל בבני אדם הושק באפריל 2014 והדגים את בטיחותו ויעילותו של שתל העצם המהונדס לתיקון חוסרים בעצמות הפה והלסת.

נכון לעכשיו, ישנם שני ניסויים קליניים בשלב I/II לבחינת בטיחותו ויעילותו של בונופיל כטיפול לשיקום חוסרי עצם בהתוויית פה ולסת (הגדלת מסת עצם ומילוי חללים בלסתות על מנת לאפשר החדרת שתלים דנטליים) ובהתוויה אורטופדית (טיפול בחוסרים בעצמות הגפיים).

בונוס ביוגרופ שואפת לספק למיליוני חולים ברחבי העולם טיפול תאי מתקדם להפרעות שלד ומתמקדת בפיתוח תרופות לשיקום מגוון של חבלות ומחלות עצם (למשל שברים מורכבים, דלקת פרקים, אוסטאופורוזיס), עבורם אפשרויות הטיפול הקיימות כיום אינן מביאות לתוצאות משביעות רצון.

מזנקיור - טיפול תאי במצוקה נשימתית לחולים בנגיף הקורונה

בונוס ביוגרופ הצטרפה למאמצים העולמיים למאבק במגפת הקורונה (COVID-19) ומפתחת טיפול תאי מתקדם לטיפול במצוקה נשימתית חריפה ומסכנת-חיים בחולים בנגיף הקורונה COVID-19.

מזנקיור (MesenCure) פותחה במיוחד לטיפול בתסמינים הנשימתיים של חולי נגיף קורונה באמצעות הפחתת סערת הציטוקינים והתהליך הדלקתי במערכת הנשימה, דבר המאפשר לריאות הפגועות להשתקם.

התרופה מזנקיור, עשויה מתאים מזנכימליים משודרגים, המופקים מרקמת שומן של תורמים בריאים. שפעולם של התאים, באמצעות שילוב תנאים ייחודיים, טרם השתלתם בחולים, נועד לשם הגברת יעילותם, תוך שמירה על בטיחותם. לאחר עירויים לדם, צפויים התאים להגיע לריאות ולפעול להפחתת הדלקת, לשיקום הרקמה, ולהקלה בתסמינים הנשימתיים והאחרים.

Image

מחקרים פרה-קליניים שנערכו בתרופה מזנקיור הדגימו הצלחה בריפוי דלקת ריאות חריפה, בחיות מודל. הצלחה זו משתקפת בכך שלאחר שטופלו בתרופה מזנקיור, מראן המיקרוסקופי של הריאות המטופלות היה כשל ריאות בריאות, וכן הושג שיפור ניכר בפרמטרים נוספים דוגמת הקלת הבצקת הריאתית וכן הפחתת ספירות תאי הדם הלבנים בנוזלי הריאה, המצביעים על הפחתה ניכרת של הדלקת ועל סיכוייה של התרופה להועיל לחולים.

ניסוי קליני בשלב I/II לבחינת בטיחותה ויעילותה של מזנקיור כטיפול בדלקת ריאות לחולי קורונה מתקיים בימים אלו.

בונוס ביוגרופ - החברה

החברה הוקמה בכדי למסחר עשר שנים של מחקר בהנדסת רקמות ושיחזור עצם ע"י ד"ר שי מרצקי בשיתוף פעולה עם מדענים מובילים בתחום. לד"ר מרצקי תואר דוקטור לביוטכנולוגיה והוא בעל ניסיון של למעלה מ- 25 שנה בתחום חקר תאי גזע והנדסת רקמות. כמו כן, לד"ר מרצקי יש את הידע הטכני והניסיון בהקמת חברות ביוטק – ד"ר מרצקי הקים את פלוריסטם (Pluristem Life Systems Inc.) (NASDAQ: PSTI; TASE: PLTR) ושימש בה כמנכ"ל וכמנהל טכנולוגיה ראשי והוביל את החברה משלב המחקר הבסיסי לחברה ציבורית מצליחה בשלב קליני.

מתקן הייצור של בונוס ביוגרופ ממוקם במתחם החברה בחיפה, ומשמש את החברה בניסויים הקליניים שלה. המתקן, כמו גם כל פעילויות הייצור של החברה, כולל שלב הפיתוח, הייצור, בקרת האיכות והפצת המוצרים, הינם לפי תנאי ייצור נאותים (Good Manufacturing Practice - GMP) ו- ISO 9001.

The Forefront of Tailored Medicine

בונוס ביוגרופ בע"מ

מת"ם, חיפה 31905, ת.ד. 15143

+972 (0)73 206 7104

info@bonus-bio.com

יצירת קשר

FOR MORE INVESTOR RELATION INFORMATION

Press Release, Announcements publication and more

Bonus BioGroup

Image

 

Terms of UsePrivacy Policy | Login        

© 2022 Bonus BioGroup Ltd. All Rights Reserved. Designed By Netron Israel Ltd.
Accessibility Initiative Badge